Trim Celtic AFC

Founded 1967

Co. Meath

NEFL Fixtures 6th - 14th December 2021

Download our mobile app to hear more about Trim Celtic AFC.

See More

NEFL Fixtures * All knock out competitions twenty minutes extra time & penalties if required. All NEFL Women’s Fixture inquiries to women@nefl.ie .

MONDAY 06 DECEMBER.

UHY Farrelly, Dawe, WhiteKilmessan Shield Semi Final:

Chord Celtic v Rock Celtic Drogheda DIFE Astro, 7.15, S Halpenny.

Womens Div League Semi Final play offs:

Balrath v Kingscourt, Kentstown Community Astro, 7.30, Conor Byrne;

Balbriggan v Kentstown, 8.0, P Henry.

TUESDAY 07 DECEMBER, 8.0.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group B:

Albion 2nds v Ardee Cel 2nds, P White, OFF

WEDNESDAY 08 DECEMBER.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:

Enfield Cel v Abbey Cel, MDL Astro, 8.15, E Philips.

· Abbey require three points to get into League play off.

THURSDAY 09 DECEMBER, 8.0

Tully Bookmakers Challenge Cup Semi Final:

Bellurgan v Kentstown, MDL Astro, Stephen Rooney, Paul Rooney, P McGeown.

FRIDAY 10 DECEMBER, 8.0

LFA Junior Cup third round:

Rock Celtic v River Valley Rangers, 8.0, P McGeown.

Tully Bookmakers Challenge Cup Semi Final:

Carrick Rovers v Chord Celtic, MDL Astro, B Cruise, P Burns Jnr, M Conway.

SATURDAY 11 DECEMBER,

Div 2:

Oldcastle v Kells Celtic, 2.0, Paul Rooney.

Superior Racking & Shelving Div 3 Title play off:

Abbey Celtic v Donacarney 2nds, MDL Astro, 2.30, provisional, D Carolan, F Grimes, T Little.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:

BJD Celtic v Enfield Cel, Castlerahan, 2.0, provisional,

SUNDAY 12 DECEMBER, 11.30 unless stated

O’Neill Shield Final:

Enfield Celtic v Kells Celtic 2nds, MDL Astro 2.0, provisional, S McMahon, A McCann, K Ennis.

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:

Trim Celtic v Muirhevna Mor, Conor Byrne, S McMahon, J Sheerin.

Div 2:

Torro v Glenmuir, J Regan;

Walshestown v Bailieboro, G Donnelly.

MONDAY 13 DECEMBER, 8.15.

Div 2:

Johnstown v Newtown, MDL Astro, P Henry.

Provisional Fixtures for the rest of the season

· Depending on certain results 01 December to 08 December. There maybe some additions or deletions.

WEDNESDAY 15 DECEMBER. 8.0.

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:

Muirhevna Mor v Parkvilla, provisional

· Subject to Muirhevna Mor requiring points to secure title

FRIDAY 17 DECEMBER, 8.0

Reserve Cup Final:

Albion Rovers 2nds v Ardee Celtic 2nds, MDL Astro, Brendan Doyle, P Keogh, E Philips.

SATURDAY 18 DECEMBER,

FAI Junior Cup 4th Round:

Booth Road Celtic (Dublin) v Muirhevna Mor, SDFL Astro, Ballyowen, 2.0,

Superior Racking & Shelving Div 3 Title play off:

BJD Celtic or Abbey Celtic v Donacarney 2nds, MDL Astro, 2.30, provisional

Tully Bookmakers Challenge Cup Final:

Bellurgan or Kentstown v Carrick or Chord Celtic, MDL Astro 5.0, S Halpenny, C Harkin, Gary Doyle.

Superior Racking & Shelving Div 4 Group B:

Electro v Trim Cel 3rds, provisional, 2.0,

SUNDAY 19 DECEMBER, 11.30 unless stated

Kilmessan Shield Final:

Trim Celtic v Chord Celtic or Rock Celtic, MDL Astro 12.0, provisional

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:

Trim Celtic v Parkvilla, provisional

· Subject to Trim Celtic requiring points to secure title

O’Neills Sports Div 1:

Kentstown v Chord Celtic, provisional,

Div 2:

Torro v Kells Celtic,

Virginia v Walshestown,

Download ClubZap

Get live information for Club on the ClubZap App

App Store Google Play